* ვიღაც განაწყენებულია უწყებაზე ან/და თანამდებობის პირზე
* ვიღაცას ოპოზიციური განწყობა აქვს და არ მოსწონს ხელისუფლება
* ვიღაც სულაც სპეციალურად, დავალების ფარგლებში მოქმედებს და აშ..
ეს ყველაფერი გასაგებია..თუმცა…
მიზანმიმართულად გავრცელებული მესიჯები :
“ომის დაწყებას საქართველოს აბრალებენ”..
”გენერლებს თავზე უვლიან და შეურაცხყოფენ”..
,,გმირებს შეურაცხყოფენ”
ანუ, მანიპულაცია გმირებით და გენერლებით, სამხედრო პირებით.. აგრეთვე,
,,ისრების ჯარისკენ გადამისამართება”, —თითქოსდა კომისია ჯარს რამეში ადანაშაულებს, არის არასწორი ინტერპრეტაცია, რომელიც ემსახურება ერთის მხრივ სრულიად საზოგადოებაში, ხოლო მეორეს მხრივ უწყებაში დასაქმებულთა შეცდომაში შეყვანას, რათა გამოიწვიონ პროტესტი და მიაღწიონ მიზანს- —ჩამოშალონ უწყება..!!
მოქმედი თუ ყოფილი თანამშრომლების ემოციურ მიმართვებს, დესტრუქციული ძალები სწორედ ამისთვის იყენებენ..
არ მინდა დავიჯერო, რომ თანამშრომელთა მიმართვებიც მიზანმიმართულად ამას ემსახურება.. მინდა მჯეროდეს, რომ მათზე სწორედ მანიპულაციებმა იმოქმედა და მათ მხოლოდ გულწრფელი ემოცია გამოხატეს, რაც სამწუხაროდ, აგრეთვე გამოყენებულია ამ ძალების მიერ, საზოგადოებასა და თავდაცვაში დასაქმებულებზე, ემოციური ზემოქმედების მოსახდენად..
ჩვენი ერთადერთი მიზანი, უნდა იყოს დაცვა და სტაბილურობა, ამიტომ აუცილებელია გავაგრძელოთ ერთიანობის, სოლიდარობის და სამშობლოს სუვერენიტეტისათვის ერთიანი სვლა.
კარგად დაიმახსოვრეთ:- მცდელობა, ჯარს მიეწოდოს არასწორი განმარტება რიგ საკითხებზე, მორალური დანაშაულია და შესაძლოა სამართლებრივშიც გადაიზარდოს!